Kategorie

Polecane

Handmade + vintage
ID #1011

Jak usunąć gumę do żucia z dywanu?

kuchenne trickiKażdy, kto ma w domu przynajmniej jedno małe dziecko, znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, że jego pomysły mogą stanowić poważne wyzwanie dla panującego w mieszkaniu ładu i porządku. Nie wynika to przy tym wcale ze złośliwości bardzo młodego człowieka, ale przede wszystkim ze skłonności do wcielania w życie nawet najbardziej zaskakujących pomysłów połączonej z brakiem wiedzy na temat ich ewentualnych konsekwencji. Niektóre szkody wyrządzone przez dziecko w rodzinnym domu można oczywiście usunąć natychmiast po ich powstaniu. Porozrzucane po całym domu zabawki można szybko posprzątać, a szczątki rozbitej szklanki usunąć z pomocą zmiotki i odkurzacza. Niestety, niektóre ślady ponadprzeciętnej aktywności dziecka nie są widoczne gołym okiem, ich usuwanie również wymaga więc sporego wysiłku. Z sytuacją taką mamy do czynienia między innymi w przypadku gumy do żucia, która wylądowała na eleganckim dywanie w salonie.
Usuwanie tego rodzaju „niespodzianki” to prawdziwy koszmar, wielu osobom wydaje się więc, że trudno o czynność bardziej niewdzięczną i pracochłonną. Walka z pozostałościami gumy do żucia trwa godzinami, jej efekt niekiedy pozostawia przy tym wiele do życzenia. Po kolejnych wysiłkach wkładanych w usuniecie gumy jej resztki nadal szpecą dywan, a on sam wygląda nienaturalnie. Może się wydawać, że w takich okolicznościach nic już nie można zrobić, nasza sytuacja nie jest jednak, na szczęście, beznadziejna. Tam, gdzie nie pomagają środki chemiczne wybawieniem może okazać się zwykła kostka lodu, która pozostała w zamrażalniku po niedawnej imprezie. Tuż po zauważeniu nieestetycznej „ozdoby” dywanu należy obłożyć ją lodem i pozostawić na jakiś czas. Lód przyczynia się do tego, że guma do żucia twardnieje, a tym samym staje się o wiele łatwiejsza do usunięcia. My nie tracimy dzięki temu niepotrzebnie nerwów, a i dywan nadal zachwyca swoją wysoką jakością.

Tagi: -

Podobne wpisy:

Możesz skomentować ten wpis

Komentarz Kasia Finge:
Miałam przygodę z gumą na dywanie i muszę powiedzieć ze to jedno z najgorszych zabrudzeń jakie możne nam się przydarzyć. wygląda bardzo nieestetycznie a na jasnym dywanie wręcz kłuje w oczy. Na szczęście trafiłam na googone. Zakupiłam go na allegro. Zmywam nim wszystkie zabrudzenia gumowe i klejące z każdej powierzchni. uper sprawa. Polecam wszystkim z problemem klejącej gumy.
Dodane dnia: 2013-02-27 14:30

Komentarz Monia:
Przetestowany :) niezle sobie poradzil. pozdrawiam
Dodane dnia: 2013-11-20 22:29