Kategorie

Polecane

Handmade + vintage
ID #1001

Jak ochłodzić mieszkanie latem?

Kiedy na dworze jest upalnie, temperatura sięga 30 stopni Celsjusza, w domu również panuje gorąc, jaki często chcemy, ale nie potrafimy wyeliminować. Warto wtedy zapoznać się z powszechnymi wskazówkami i zastosować się do właściwych porad.

Pierwszą i podstawową sprawą z pewnością jest wietrzenie mieszkania, jednak w upalne dni powinno ono odbywać się jedynie nocą, w godzinach od 19 wieczorem do 7 rano. W dzień natomiast należy szczelnie zasłaniać okna, najlepiej roletami zewnętrznymi, które posiadają właściwości zatrzymywania ciepła w domu w dni zimowe, jak również nie wpuszczają gorącego powietrza w upalne dni latem.

Do innych sposobów ochładzania domu latem należą wiatraki i wentylatory, nawilżacze powietrza oraz urządzenia klimatyzacyjne, jakie również możemy zakupić w mniejszych modelach z przeznaczeniem domowym. Nie warto również w upalne dni gotować przez wiele godzin, albowiem ciepło wydostające się przez parę wodna długo unosi się w powietrzu i powoduje nieprzyjemne uczucie gorąca w całym domu.

Mam nadzieję, że te kilka podstawowych rad pozwoli Ci przetrwać upalne chwile spędzone w domu.

Tagi: -

Podobne wpisy:

Możesz skomentować ten wpis

Komentarz An:
Kilka innych porad znajdziecie tu: http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/inwestycje/jak-ochlodzic-mieszkanie
Dodane dnia: 2012-08-03 08:13