Kategorie

Polecane

Handmade + vintage
ID #1039

Jak nadać jadalni bardziej przytulny charakter?

Jadalnia to miejsce, w którym często spożywa się posiłki jedynie w czasie różnych uroczystości. Jeśli jednak będzie ona wnętrzem miłym i przytulnym, to stanie się miejscem, w których chętnie będzie się je spożywać także na co dzień. Trzeba zadbać, aby aranżacja jadalni była nie tylko elegancka, ale i by nie zabrakło jej ciepła. Można to zrobić na wiele sposobów.
Jednym ze sposobów na ocieplenie jadalni jest wybór mebli z wikliny. Nie wszystkie oczywiście, ale niektóre meble warto zamienić na wiklinowe. Doskonale w przytulnej jadalni sprawdzą się krzesła wiklinowe przy stole. Stół może pozostać drewniany, drewno i wiklina doskonale wyglądają zestawione razem. Jest to bardzo ciepłe połączenie, a przy tym nie traci się na elegancji jadalni. Poza krzesłami mogą znaleźć się w jadalni i inne meble z wikliny, chociażby niewielkie, lekkie regaliki. Wszystko będzie zależało od tego, jaki charakter ma mieć jadalnia. Jedna osoba może woleć wnętrza charakteryzujące się większą lekkością, a inny uważać, że aranżacja jadalni to przede wszystkim solidność. W tej drugiej sytuacji we wnętrzu powinny dominować ciężkie, masywne meble, więc wiklinowych nie będzie dużo. Z reguły taka osoba zdecyduje się na krzesła wiklinowe, jako jedyne wiklinowe meble. Osoba dobrze czująca się we wnętrzu charakteryzującym się większą lekkością wybierze nie tylko krzesła. Znajdą się w jadalni także inne meble z wikliny, mogą one także dominować w tym wnętrzu.
Ociepleniu mogą posłużyć także i inne zabiegi z zakresu aranżacji wnętrz. Jeśli aranżacja jadalni z wiklinowymi meblami zostanie uzupełniona o roślinność, nastrojowe oświetlenie, dużą dekoracyjność wnętrza albo ciepłą kolorystykę, to efekt będzie mocniejszy. Takiemu wnętrzu przytulności z pewnością nie zabraknie.

Tagi: aranżacja, jadalnia, wnętrza

Podobne wpisy:

Możesz skomentować ten wpis