Kategorie

Polecane

Handmade + vintage
ID #1007

Sposoby na pozbycie się kamienia z czajnika

Każdy z nas posiada w domu czajnik, zatem każdy z nas boryka się również z osadzającym w nim kamieniem, który jest uciążliwy i trudny do usunięcia. Perfekcyjne panie domu mają jednak wiele sposobów na usunięcie kamienia z czajnika, spróbujmy przedstawić kilka z nich.

Jednym ze sposobów usuwania kamienia jest czyszczenie czajnika specjalistycznymi środkami do kamienia, jakie obecnie możemy kupić w każdym sklepie ze środkami chemicznymi. Jeżeli stawiamy na naturalne metody, to doskonale do tego będą nadawać się obierki z ziemniaków, które gotujemy w czajniku kilkakrotnie, za każdym razem jednak świeże, a następnie oczyszczamy czajnik poprzez zagotowanie czystej wody.

Inne domowe sposoby na usunięcie kamienia z czajnika to kwasek cytrynowy, bądź ocet, dzięki którym również osad z kamienia zniknie. Wystarczy nalać do czajnika do pełna wodę i dodać do niej szklankę octu, po czym zagotować. Wylać wodę z octem, zalać z powrotem samą wodą i znowu zagotować 1-2 razy.

Również gotowanie wody z sodą spożywczą, bądź coca-colą daje dobre efekty usuwania kamienia z dna czajnika. Jeżeli zastosujemy się chociażby do jednego ze sposobów, z pewnością nasz czajnik będzie czysty i właściwe zadbany.

Tagi: -

Podobne wpisy:

Możesz skomentować ten wpis

Komentarz Ola:
Na swoim czajniku stosowałam jakiś środek chemiczny (nawet 2 razy pod rząd) i może z 10% kamienia zniknęło. A jak nałam tam octu (całą butelkę + dopełniłam wodą z kranu), to kamienia zostało jakieś 2%.
Dodane dnia: 2013-07-12 13:00