Kategorie

Polecane

Handmade + vintage
ID #1010

Jak wyczyścić płytę kuchenną?

kuchenne trickiTroska o czystość w kuchni wynika nie tylko ze względów estetycznych, choć oczywiście i one nie pozostają w tym wypadku bez znaczenia. Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z przygotowywaniem potraw wie, że jest ono znacznie przyjemniejsze, gdy nie trzeba obawiać się o to, że świeżo umyty owoc spadnie na brudny blat. Nie od dziś wiadomo również, że sprzęty kuchenne pozostawiane w nieładzie zużywają się szybciej niż te, o które dbamy, troska o porządek w kuchni powinna być więc podyktowana również naturalną dla nas skłonnością do oszczędzania. Wśród sprzętów kuchennych, które brudzą się najszybciej płyta kuchenna już od dłuższego czasu zajmuje jedno z czołowych miejsc. Na szczęście, utrzymanie jej w czystości wcale nie jest trudne.
Wiele osób przyjmuje tę informację z ostrożnym sceptycyzmem, ich doświadczenia potwierdzają bowiem, że utrzymanie płyty kuchennej w czystości wymaga sporych nakładów. W sprzedaży dostępne są wyjątkowo drogie środki przygotowane z myślą o czyszczeniu płyt kuchennych, ich skuteczność potrafi jednak pozostawiać wiele do życzenia. Zanim jednak poddamy się i dojdziemy do wniosku, że z zabrudzeniami na płycie kuchennej musimy się pogodzić, sięgnijmy po cytrynę, niekiedy może ona zdziałać bowiem więcej niż najwyższej klasy detergenty.
Do czyszczenia płyty kuchennej najlepiej nadaje się biała (spodnia) część jej skórki. Po obraniu cytryny z jej skórek należy utworzyć niewielką piramidkę tak, aby spodnia ich część ściśle przylegała do płyty. Miejsca najbardziej podatne na zabrudzenia powinny zostać posmarowane skórka cytrynową w sposób zdecydowany i energiczny tak, aby zawartość skórki została dokładnie wtarta w płytę. Po skończonym zabiegu nie pozostaje nam przy tym nic innego, jak tylko opłukać płytę ciepłą wodą i wytrzeć ją starannie. Na zadawalający efekt tego oryginalnego zabiegu wcale nie musimy czekać zbyt długo.

Tagi: -

Podobne wpisy:

Możesz skomentować ten wpis