Kategorie

Polecane

Handmade + vintage
ID #1041

Przyjemne planowanie ślubu - jak to zrobić?

Przygotowanie do ślubu może być zarówno przyjemnością jak i katorgą. Wszystko zależy od naszego podejścia, zorganizowania, sporządzenia listy konkretnych zadań do wykonania oraz osób do pomocy.

Jeśli ślub i wesele organizujemy z odpowiednim wyprzedzeniem i wszystkie zadania mamy podzielone na konkretne punkty wtedy jest naprawdę przyjemnie. Na początek określamy ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na organizację tego wydarzenia i określamy wstępny budżet. Oczywiście może się on nieco zmienić w późniejszym czasie ale warto od czegoś zacząć i mniej więcej się tego trzymać. Wyznaczenie osób do pomocy również znacznie ułatwiłoby zadanie. Można również skorzystać z usług konsultanta ślubnego.

Rodzina może być pomocna przy tzw. dogrywaniu niektórych spraw np. jeśli wybierzemy miejsce na wesele wtedy rodzina może zająć się samymi szczegółami. Natomiast konsultant ślubny może być naszym przewodnikiem, gdyż zazwyczaj on jako pierwszy słyszy o nowinkach i obecnych trendach ślubnych na świecie. Po ustaleniu liczby gości, sporządzeniu zaproszeń, wynajęcia miejsca na wesele możemy zająć się naszym strojem. Warto przejrzeć oferty w internecie a na przymiarki wybrać już konkretne suknie.

Pan młody ma nieco łatwiejsze zadanie, gdyż zwykle wybiera garnitur po kolorze a fason czy krój zostawia na troszkę dalszy plan. Na zakończenie przygotowań pozostał jeszcze tylko fotograf ślubny, który zrobi nam piękne zdjęcia oraz dj lub kapela na wesele. O dobrą oprawę muzyczną i zdolnego fotografa ślubnego warto zapytać rodzinę i znajomych gdyż przeważnie najlepsi są z polecenia. Jeśli wszystko zaplanujemy odpowiednio wcześniej, wtedy planowanie okaże się przyjemnością a nie smutnym obowiązkiem.

Tagi: -

Podobne wpisy:

Nie możesz komentować tego wpisu