Kategorie

Polecane

Handmade + vintage
ID #1018

Witamina C dla zdrowia

Zdrowa dieta powinna zapewnić nam odpowiednią ilość wszystkich składników mineralnych oraz witamin. Nie może zabraknąć w niej również tych produktów, które dostarczają nam tak cennej dla zdrowia witaminy C.

Dlaczego ta witamina jest tak ważna? Jakie produkty są jej najlepszym źródłem? Każda Pani Domu powinna to wiedzieć, by móc dostarczać swojej rodzinie odpowiednią ilość tej cennej witaminy!

Witamina C w istotny sposób wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. To ona odpowiada m.in. za przyswajanie żelaza oraz za gojenie się ran. Chroni przed rakiem oraz przed szkodliwym wpływem środowiska, które nas otacza. Wzmacnia odporność organizmu i pozwala walczyć z takimi chorobami, jak grypa czy przeziębienie – jest to bardzo istotne szczególnie w sezonie, kiedy zachorowania są bardzo częste czyli zimą i jesienią.

Ci, którzy przyjmują zbyt mało witaminy C, często narzekają na kiepskie samopoczucie oraz szybciej się męczą. Stają się również bardziej podatni na infekcje. Poważniejsze niedobory tej witaminy mogą powodować krwawienie z dziąseł oraz bóle mięśni i stawów. Aby uchronić się przed niedoborem tej cennej dla zdrowia witaminy należy zatroszczyć się o to, by w diecie pojawiały się produkty będące dobrym źródłem witaminy C. A są to przede wszystkim owoce dzikiej róży oraz cytrusy, a z warzyw to brokuły, szpinak i papryka. Należy starać się podawać te produkty w jak najmniej przetworzonej formie, ponieważ witamina C jest wrażliwa na działanie wysokich temperatur, które mogą niwelować jej zbawienne dla zdrowia właściwości.

Tagi: -

Podobne wpisy:

Nie możesz komentować tego wpisu