Kategorie

Polecane

Handmade + vintage
ID #1040

Pajączki skórne: jak się ich pozbyć?

Teleangiektazje, czyli rozszerzone naczynka krwionośne, są jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych. Znane jako pajączki skórne, tworzą na naszych nogach i twarzach sieć nieestetycznych przebarwień, od złudzenia przypominających niewielkie pajęczyny. Czy istnieje skuteczny sposób walki z tym problemem? W jaki sposób można sprawić, że rozszerzone naczynka przestaną sprawiać tak wiele problemów?
Pajączki skórne mogą pojawiać się na twarzy, często też atakują nasze nogi. Nie są one problemem medycznym i nie można ich mylić z żylakami, jednak i tak osoby dotknięte tym problemem muszą zachować sporą ostrożność. Rozszerzone naczynka są też wielkim problemem estetycznym, przy czym największym utrapieniem są one dla tych kobiet, które stawiają na atrakcyjny wygląd. I choć pajączki skórne traktowane są tylko jako defekt kosmetyczny, wiele osób szuka skutecznego sposobu na walkę z nimi. Pomagają zarówno specjalistyczne kosmetyki, jak i prowadzenie zdrowego stylu życia.

Pomagają też profesjonalne zabiegi kosmetyczne, dzięki którym można pozbyć się pajączków z ud, łydek oraz z twarzy. Tym osobom, którym rozszerzone naczynka szpecą nogi, proponowane są takie zabiegi, jak skleroterapia. Popularne są też zabiegi laserowe, które można stosować również w przypadku tych pajączków, które pojawiają się na twarzy. By zapobiegać dalszym problemom z pękającymi naczynkami, warto zadbać o aktywność fizyczną, unikać zbyt długiego stania oraz zbyt długiego siedzenia bez ruchu, warto też zadbać o to, by w diecie pojawiło się więcej witaminy C. Wzmacnia ona naczynka krwionośne i sprawia, że ryzyko ich rozszerzania się znacznie spada.

Tagi: -

Podobne wpisy:

Nie możesz komentować tego wpisu